Drukuj

Kto kryje się pod tajemniczym „W”? Wątroba – niezwykle ważny narząd naszego organizmu, który na co dzień nie zwraca na siebie uwagi, nawet gdy jest zatruwany czy maltretowany. Wątroba nie boli, dlatego nie może się z Tobą skontaktować i przekazać, że cierpi. Dopuściliśmy ją do głosu w inny sposób.  Pisze listy, wysyła maile, zostawia rozpaczliwe wiadomości na sekretarce, wszystko, by zwrócić na siebie uwagę, i żebyś mógł ją lepiej zrozumieć…

Kampania „Listy od W” rozpocznie się w 2021 roku. Mamy nadzieję, że jej przekaz sprawi, że pomyślisz o zagrożeniach, które czasem, nawet nieświadomie ignorujesz, a które mają kolosalny wpływ na stan Twojej wątroby. Alkohol, używki, niesterylne tatuaże, leki, noce poza domem, niewłaściwa dieta, to wszystko jej szkodzi. Jeśli pozostaniesz obojętny na jej wiadomości, konsekwencje mogą być bardzo poważne.

Nasza kampania to mnóstwo ważnych i przydatnych informacji. Będziemy starali się zainteresować Cię tematem wczesnego wykrywania zakażeń HCV, a także HBV, byś uzbrojony w wiedzę nie dopuścił do rozwoju nowotworów wątroby. Wspierać nas będą znane postaci, m.in. Tomasz Karolak, Okiem chemika, które zaangażowały się w ten projekt, by zwrócić uwagę na niezwykle ważne kwestie. Konsekwencje nierozpoznanego i nieleczonego zakażenia wirusami zapalenia wątroby typu B i C (HBV i HCV) oraz zaniedbania, będące rezultatem niewłaściwej diety, w tym te prowadzące do otyłości, cukrzycy typu 2, mające negatywny wpływ na wątrobę. Grono pracujących z nami Influencerów będzie podkreślać wagę i znaczenie badań przesiewowych we wczesnym rozpoznaniu zakażeń HBV i HCV oraz skuteczność ich leczenia. W trakcie kampanii dowiecie się m.in. jak funkcjonuje wątroba, w jakich sytuacjach z życia wziętych można zakazić się HBV lub HCV oraz jakie działania można podjąć, aby zapobiegać uszkodzeniom tego narządu.

Bądźmy w kontakcie!

1.73/5 (30)
Skip to content